Správné interiérové barvy

Interiérové barvy do bytu

Výběr správné barvy by se rozhodně neměl zanedbávat a to hlavně v případě, že se ve vaší domácnosti nacházejí děti. Interiérových barev je obrovské množství a mnohdy je těžké si z nich vybrat.

Vsaďte ale na jistotu a vybírejte barvy nejen podle vaší povahy, jak tomu většinou je, ale i podle toho, co se líbí dětem, jak je zařízený jejich pokojíček a podle celkového vybavení domácnosti. U dětských pokojů je nejlepší volit příjemné barvy, které nejsou agresivní.

U děvčat můžete použít buď růžovou nebo žlutou naopak u chlapců modrou nebo béžovou či světle oranžovou. Záleží ale na vybavení. Na děti by mohli špatně působit pastelové a velice výrazné barvy, tak se jim raději vyhněte. Do ložnice si naopak můžete zvolit barvy v odstínech červené nebo fialové, které dodávají v ložnici pocit luxusu, nadhledu a ženskosti. Jestli ale máte tmavou ložnici, kam neprochází příliš slunečního světla volte raději světlejší barvy, které vaši ložnici nebo jiné pokoje prosvětlí a jak sami uvidíte budou pokoje mnohem více vzdušné.

Dobře působí i modrá barva pokud zanecháte bílí strop. Nezapomeňte, že barvy mají takovou sílu, že mohou snadno ovlivnit vaše pocity nebo nálady. Dejte si tedy s výběrem záležet, vsázejte na jistotu a nic nenechávejte náhodě. Informujte se i o jiných barvách, jak by mohli na dospělého člověka nebo na dítě působit a o tom, jaké barvy jsou vhodné do malých nebo velkých místností či dlouhých chodeb.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Malířské barvy a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.