Správné interiérové barvy

Barvy na zeď

Slovní spojení barvy na zeď je skutečně velice široké. Každý z nás si může představit buď barvy interiérové, tedy do domácnosti, nebo barvy exteriérové, které se používají především na fasády. Výběr barvy je ale velice důležitý a není vhodné vybrat hned první barvu, která vám padne do oka.

Nejdříve se zaměříme na barvy do interiéru, které jsou důležité pro duševní pohodu celé rodiny a poté si povíme něco o fasádních barvách. Barvu do domácnosti je vhodné zvolit i podle působení světla do jednotlivých místností.

Pokud je místnost tmavá, je v ní málo oken lepší je volit barvy živé, jemné, které by místnost prosvětlily. Důležité je ale i to, kdo bude v místnosti spát nebo jestli se jedná o obývací pokoj. U dětských pokojů se nedoporučují syté a výrazné barvy jako je červená nebo fialová. Na dítě působí nepříznivě, naopak ji můžete použít do ložnice, kam může vnést příjemný nádech. Do obývacích pokojů volte raději klasické barvy jako je světle žlutá, smetanová nebo bílá.

Barva musí ladit i s nábytkem, který v domácnosti je. U fasádních barev je nutné dát si pozor na to, aby nevypadali příliš křiklavě. Jistě jste se už setkali s domy, které svítí na míle daleko a to není dobré. Špatný výběr fasádní barvy může dokonale zničit i nově postavenou vilku.

O fasádní barvě se informujte dokonce i na úřadě, zda není nějaké omezení. Vhodné je vybírat barvy přirozené v jemných odstínech.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Malířské barvy a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.