Správné interiérové barvy

Magnetická barva

Magnetická barva je velice využívaná zejména v domácnostech, kde jsou děti. Pokud tuto barvu ještě neznáte, což je docela pravděpodobné, tak se o ní rozhodně nechte informovat v tomto článku. Magnetická barva vytváří po zaschnutí magnetický povrch stejně jako má třeba lednička a dostává tak možnost přitahovat magnety.

Pokud si natřete v dětském pokoji jednu stěnu magnetickou barvou a přiložíte na ni magnet, tak bude perfektně držet aniž by odpadl. Z dětského pokoje můžete několika tahy vytvořit prostor pro dětské umění.

Děti si svoje obrázky mohou libovolně přichytit magnetem na stěnu aniž by museli tlouct hřebíky do stěny, nebo si mohou na stěnu přichytit fotografie aniž by jste museli kupovat rámečky, ale co je na tom naprosto nejlepší je, že nemusíte používat žádné hmoždinky, lepidla nebo samolepící pásky, kterých se na stěně už nikdy nezbavíte, zůstávají fleky nebo dokonce díry. Magnetická barva se ale hodí i do kancelářských prostor, kde ji využijete zejména jako nástěnku.

Jednu stěnu, nebo jen její část si tak můžete natřít a libovolně si na stěnu přidat nebo odebrat to, co se vám právě hodí. Magnetická barva se nanáší na rovný povrch a obvykle je vhodné provést i dva nátěry. Nakonec je nutné barvu přetřít vrchní barvou, která magnetickou barvu dokonale zafixuje. Nanášíme ji buď válečkem a nebo štětcem. Důležité je, aby byla barva nanášena rovnoměrně a tak nevznikali žádné výkyvy na stěně.

Komentáře jsou uzavřeny.