Správné interiérové barvy

Fasádní barva

Ještě před tím, než se vydáte na nákup vaší nové fasádní barvy uvědomte si, že barva má nejen funkci ochrannou a proto je nutné zakoupit nejkvalitnější barvu a rozhodně na ní nešetřit, ale zároveň i funkci estetickou. Fasádní barva chrání dům před přírodními živly, před větrem a deštěm.

Každého z nás už mnohdy zarazily námitky některých obcí vůči fasádním barvám, ale pokud jste se někdy setkali s křiklavě oranžovou nebo extrémně fialovou fasádou, která bije do očí na první pohled, začali jste tyto námitky chápat. Fasádní barva může dokonale poškodit vzhled celého domu, byť se jedná o překrásnou novostavbu nebo vilku.

Ještě před tím, než barvu zakoupíte běžte se informovat na patřičný úřad, zda jsou v místě vašeho bydliště nějaké požadavky co se týče barvy fasády, jejího provedení nebo složení barvy. Snadno se tak můžete dostat do konfliktu s památkáři nebo úřadem a tomu je vhodné se vyhnout pouze jednou návštěvou patřičného úřadu. Nabídka fasádních barev je obrovská a to platí i o obrovském množství barevných odstínů.

V současné době se rodiny snaží, aby jejich dům vypadal nejen co nejlépe, ale zároveň, aby se lišil od ostatních okolo. Můžete si nechat fasádní barvu namíchat, stejně jako si můžete nechat namíchat barvu do interiéru. Doporučuje se vybírat spíš tlumenější barvy, které nejsou příliš výrazné. Vhodná je dokonce i světle žlutá, kávová či smetanová, která na novém domě vypadá opravdu nádherně.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Exteriérové barvy a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.